Samostatný referent/samostatná referentka vědy a výzkumu

Čtvrtek 4. květen 2023, 9:00

Děkan Filozofické fakulty vypisuje výběrové řízení na obsazení pracovního místa Samostatný referent/samostatná referentka vědy a výzkumu.

Pracoviště: Podpora V+V
Úvazek: Pracovní smlouva
Místo výkonu práce: Olomouc
Termín nástupu: 01.10.2023

Popis pracoviště

Pracovní náplň

  • sběr dat související s vědeckými výsledky a výstupy
  • rešerše databází a tvorba podkladů pro výzkumnou strategii FF
  • podklady pro publikační strategii v jednotlivých oborech (přehledy WoS a Scopus časopisů, nejcitovanějších vědců v oboru, nejprestižnějších konferencí atd.)
  • rešerše strategických dokumentů spadajících do ERA (European Research Area) týkajících se sociálních a humanitních věd
  • rešerše a příprava podkladů pro metodiky hodnocení vědy a výzkumu
  • příprava analýz a jiných podkladů pro určování prioritních výzkumných směrů a priorit celé fakulty
  • plánování a koordinování podpůrných aktivit pro interdisciplinární výzkum (organizace metodologických workshopů atd.)
  • úzká spolupráce s Grant Office a International Office
  • sledování trendů v oblasti výzkumu a vývoje
  • přispívání novinkami v oblasti managementu vědy a výzkumu do fakultního newsletteru
  • podílení se na směrnicích k implementaci principů otevřené vědy a Open Access
  • účast na školení k vytěžování dat VaV, organizace školení pro pracovníky fakulty, jak pracovat s daty a metadaty (tvorba datasetů atd.)
  • tvorba manuálů pro mladé vědecké pracovníky
  • spolupráce s jinými Research Office na UP, v ČR i v zahraničí

Kvalifikační požadavky

  • VŠ vzdělání min. bakalářského vzdělání
  • zkušenosti v oboru nutné, praxe z akademického prostředí vítána
  • znalosti v oblasti statistického zpracování, zkušenosti ve využití programového vybavení pro analýzu dat
  • aktivní znalost anglického jazyka slovem i písmem
  • velmi dobrou znalost MS Office
  • organizační schopnosti, samostatnost, proaktivita
  • týmová spolupráce
  • morální bezúhonnost

Co nabízíme

  • stabilní zázemí špičkové univerzity
  • možnost vzdělávání a profesního růstu
  • 30 dnů dovolené
  • příspěvek na stravování a další benefity

Dokumenty k výběrovému řízení

Strukturovaný profesní životopis v českém jazyce

Sken dokladu o dosaženém vzdělání

Motivační dopis

Výpis z rejstříku trestů

Požadované dokumenty v elektronické formě uchazeč vkládá do přihlašovacího formuláře

Kontaktní osoba

Ulmanová Iva, Ing., iva.ulmanova@upol.cz, +420585633029

Chci odpovědět na nabídku

Uzávěrka přihlášek do výběrového řízení je 09.06.2023.

Poznámka

Vyhlašovatel si vyhrazuje právo pracovní místo ve výjimečném případě bez udání důvodu neobsadit nebo zrušit výběrové řízení.