Postdoktorský(-á) vědecký(-á) pracovník(-ice) se zaměřením na kvantovou kontrolu

Středa 7. únor 2024, 8:00

Děkan Přírodovědecké fakulty vypisuje výběrové řízení na obsazení místa Postdoktorský(-á) vědecký(-á) pracovník(-ice) se zaměřením na kvantovou kontrolu.
Obor/specializace: Kvantová kontrola v nelineární a ne-Gaussovské kvantové optomechanice a spinové mechanice

Počet obsazovaných míst: 1
Pracoviště: Katedra optiky
Úvazek: 1,0
Místo výkonu práce: 17. listopadu 12, Olomouc
Termín nástupu: 01.04.2024

Popis pracoviště

Pracovní náplň

V rámci pracovního balíčku WP1 projektu OP JAK QUEENTEC (Kvantové inženýrství a nanotechnologie, registrační číslo  CZ.02.01.01/00/22_008/0004649) se bude postdoktorský vědecký pracovník zabývat analýzou kontroly kvantových vlastností pohybu a oscilací chlazených atomů, iontů molekul, nanočástic a dalších systémů, jejich nelineárních interakcí a numerickým modelováním těchto procesů a interakcí pro experimentální návrhy.

Postdok bude spolupracovat s teoretickým týmem na Katedře optiky PřF UP vedeným prof. Mgr. Radimem Filipem, Ph.D., vědeckými pracovníky Alisou Manukhovou, Ph.D., Darren Moorem, Ph.D., a Andrejem Rakhubovsky, Ph.D., a s experimentálními týmy na Katedře optiky PřF UP v Olomouci (dr. Lukáš Slodička), na Ústavu přístrojové techniky AV ČR v Brně (prof. Zemánek, dr. O. Číp) a na Ústavu Jaroslava Heyrovského AV ČR v Praze zapojenými do projektu QUEENTEC. Mentorem postdoktorského vědeckého pracovníka bude prof. Mgr. Radim Filip, Ph.D.

Kvalifikační požadavky

  • Vědecká hodnost Ph.D. (nebo odpovídající) v oboru fyzika
  • Odborné zaměření na kvantovou kontrolu mechanických systémů, kvantovou zpětnou vazbu a kvantovou sensoriku
  • Publikační vědecká aktivita v kvantové kontrole mechanických systémů, kvantové zpětné vazbě a kvantové sensorice
  • Schopnost komunikovat v anglickém jazyce

Co nabízíme

  • Stabilní zázemí univerzity
  • Špičkové vybavení pro výuku i výzkum
  • Možnost profesního rozvoje
  • 30 dní dovolené
  • Příspěvek na stravování, možnost využití stravování v menze nebo stravenkového paušálu
  • Další benefity
  • Pracoviště v dosahu MHD, možnost parkování
  • Pracovní smlouvu na dobu určitou v délce 12 měsíců s možností dalšího prodloužení

Dokumenty k výběrovému řízení

Strukturovaný profesní životopis v anglickém jazyce

Sken dokladu o dosaženém vzdělání

Přehled nejvýznamnějších výzkumných aktivit/publikační činnosti za posledních 5 let/účasti na projektech

Požadované dokumenty v elektronické formě uchazeč vkládá do přihlašovacího formuláře

Kontaktní osoba

Filip Radim, prof. Mgr., Ph.D., radim.filip@upol.cz, +420585634249

Chci odpovědět na nabídku

Uzávěrka přihlášek do výběrového řízení je 08.03.2024.

Poznámka

Vyhlašovatel si vyhrazuje právo pracovní místo ve výjimečném případě bez udání důvodu neobsadit nebo zrušit výběrové řízení.