Odborný pracovník/pracovnice spisové služby

Čtvrtek 15. červen 2023, 9:00

Rektor Univerzity Palackého v Olomouci vypisuje výběrové řízení na obsazení místa Odborný pracovník/pracovnice spisové služby.

Pracoviště: Spisová služba
Úvazek: 1,0 (případně i snížený)
Místo výkonu práce: Olomouc
Termín nástupu: Po dohodě

Pracovní náplň

  • Komplexní zajištění školení uživatelů eSSL UPOL, školení zaměstnanců na problematiku spisové služby obecně (vlastní lektorská činnost, popř. v součinnosti s vedoucím),
  • komunikace s dodavatelem el. programu spisové služby, aktivní řešení problémů v eSSL – helpdesk manager,
  • přímá komunikace s vedoucím pracovníkem, reportování, koordinace činností spisové služby,
  • práce na elektronickém pracovišti podatelny – příjem a distribuce el. pošty napříč UP,
  • samostatné plánování a tvorba koncepcí školení zaměstnanců na UP (návrhy na implementaci změn a šíření povědomí o nutnosti práce v eSSL) – zefektivnění šíření osvěty o eSSL po UP,
  • příjem, evidence, zpracování a další distribuce, vyřízení pošty v el. podobě i analogové podobě,
  • schopnost záskoku práce el. podatelny, popř. kontaktní podatelny rektorátu UP (příjem a odbavení denní pošty UP, práce v programu eSSL, telefonický kontakt s uživateli systému eSSL),
  • zpracování el. faktur oddělení,
  • práce se systémem eSSL, Kofax,
  • kooperace s vedoucím spisové služby na dalším rozvoji úseku spisové služby a agendy na UP,
  • participace na elektronizaci agend UP a rozvoji úseku spisové služby,
  • plánování, příprava a pořádání pravidelných schůzí s podatelnami fakult a součástí UP,
  • účast na jednáních s vedením, schopnost zástupu za vedoucího pracovníka v případě jeho nepřítomnosti,
  • tvorba statistik eSSL (mapování fluktuace dokumentů na univerzitě).

Kvalifikační požadavky

  • Pečlivý, samostatný, aktivní přístup k práci a řešení problémů,
  • komunikační a organizační dovednosti, ochotu učit se nové věci,
  • základní orientace v legislativě dopadající na oblast spisových služeb,
  • schopnost analytického myšlení a týmové spolupráce,
  • pokročilá znalost práce na PC/vyšší počítačová gramotnost,
  • aktivní uživatelská znalost práce s MS Office (Word, Excel, PowerPoint, Outlook),
  • minimálně středoškolské vzdělání (maturita).

Výhodou

  • Předchozí praxe na obdobné pozici (ve veřejné správě)/znalost agendy spisové služby,
  • vysokoškolské vzdělání nejlépe v oblasti spisové služby nebo v přidruženém oboru (archivnictví, IT, veřejná správa, aj.),
  • orientace v příslušné legislativě,
  • předchozí zkušenost s veřejnými projevy před větší skupinou lidí,
  • předchozí zkušenost z oblasti marketingu – tvorba a správa webu, PC design, tvorba prezentací a propagačních materiálů,
  • praktická zkušenost s používáním agendových a databázových informačních systémů pro správu dokumentů,
  • zkušenosti s procesy správy dokumentů v akademickém prostředí nebo jiné veřejné instituci,
  • zkušenost s klientským supportem a zpracováním požadavků klientů.

Co nabízíme

  • Motivační finanční podmínky,
  • pracovní notebook,
  • pružnou pracovní dobu,
  • podílení se na rozvoji univerzitního prostředí a s tím související digitalizaci procesů s dokumenty,
  • možnost odborného rozvoje, účast na odborných seminářích a školeních,
  • zázemí jednoho z největších zaměstnavatelů v Olomouckém kraji,
  • příjemný kolektiv a pracovní prostředí v historickém centru Olomouce s nově zrekonstruovanou kanceláří,
  • termín nástupu možný od 1. srpna 2023 nebo dle dohody,
  • řadu dalších benefitů.

Dokumenty k výběrovému řízení

Strukturovaný profesní životopis v českém jazyce

Požadované dokumenty v elektronické formě uchazeč vkládá do přihlašovacího formuláře

Kontaktní osoba

Říhošková Denisa, Ing. Mgr., MA, denisa.rihoskova@upol.cz, +420585631188

Chci odpovědět na nabídku

Uzávěrka přihlášek do výběrového řízení je 14.07.2023.

Poznámka

Vyhlašovatel si vyhrazuje právo pracovní místo ve výjimečném případě bez udání důvodu neobsadit nebo zrušit výběrové řízení.