Proč pracovat na UP

Jsme nejlépe vnímaný zaměstnavatel

Jsme jedním z největších a nejlépe vnímaných zaměstnavatelů v Olomouckém kraji (STEM/MARK, říjen 2018). Nabízíme konkurenceschopné mzdy, možnost osobního rozvoje a stabilní pracovní prostředí. Neakademičtí pracovníci mají nárok na 30 dní dovolené, akademičtí na 8 týdnů.

Máme moderní infrastrukturu

Naši zaměstnanci pracují na špičkově vybavených pracovištích v nově vybudovaných nebo zrekonstruovaných budovách převážně v centru města. Výborná dojezdová vzdálenost a dopravní dostupnost je naší velkou výhodou.

Děláme špičkovou vědu

Na UP děláme vědu na světové úrovni. Naší vlajkovou lodí jsou excelentní vědecká centra a výzkumná pracoviště. Regionální centrum pokročilých technologií a materiálů je domovským pracovištěm tří nejcitovanějších českých vědců, profesorů Pavla Hobzy, Radka Zbořila a Jiřího Šponera. Olomoucká univerzita se může pyšnit i držitelem ocenění Česká hlava za rok 2018, profesorem Jaroslavem Doleželem, vědeckým ředitelem Centra regionu Haná pro biotechnologický a zemědělský výzkum.

Vzděláváme se

Podporujeme další vzdělávání a mezinárodní mobilitu všech zaměstnanců. Jen za posledních pět let vyjelo do zahraničí v rámci programu Erasmus+ více než 890 akademických a 200 neakademických pracovníků s cílem rozšířit si svou kvalifikaci a nabrat zahraniční zkušenosti.

Pečujeme o své zaměstnance

Spokojenost zaměstnanců je naší prioritou, proto stále rozšiřujeme nabídku benefitů. Poskytujeme slevy v univerzitních zařízeních a obchodech, volný vstup do knihoven, nebo výhodné mobilní a datové tarify po zaměstnance a jejich rodinné příslušníky. Samozřejmostí jsou příspěvky na pojištění a spoření ze sociálního fondu.  

Jsme tu pro vaši rodinu

Univerzita je zřizovatelem mateřské školy, která je primárně určena pro děti rodičů a prarodičů z řad zaměstnanců a studentů UP. Pořádáme Dětskou univerzitu v Pevnosti poznání, interaktivním muzeu vědy UP, která zábavnou formou provede vaše děti nejen tajemstvím vědy a techniky, ale například i historií vojenství. Trávíte s rodinou čas raději venku? Potom si určitě vyberete z nabídky sportovních akcí a příměstských táborů našich univerzitních zařízení, Akademik sport centra a Aplikačního centra BALUO.

Žijeme v univerzitním městě

Naše univerzita sídlí v Olomouci, městě barokních skvostů i moderní kultury. Město Olomouc nabízí širokou paletu kulturních a sportovních akcí, snaží se o aktivní prorodinnou politiku. Samotná univerzita se aktivně podílí na společenském životě města. Pořádáme festivaly vědy (Noc vědců, Veletrh vědy a výzkumu), světovou přehlídku populárně-vědeckých filmů AFO, oživujeme veřejný prostor (ZaparkujOlomoucký majáles), nabízíme odbornou pomoc při mapování problémů města a navrhujeme řešení pro kvalitnější život v něm.