Metodik/Metodička spisové služby

Středa 8. březen 2023, 8:00

Rektor Univerzity Palackého v Olomouci vypisuje výběrové řízení na obsazení místa Metodik/Metodička spisové služby.

Pracoviště: Spisová služba
Úvazek: DPČ/ 0,5 úvazek (20 hodin/týden)
Místo výkonu práce: Olomouc
Termín nástupu: Po dohodě

Pracovní náplň

  • metodické plánování a směřování spisové služby na univerzitě,
  • příprava podkladů pro vedoucího oddělení – tvorba koncepcí, vnitřních předpisů a metodik pro oblast spisové služby a jejich následná novelizace s ohledem na dopady aktuální legislativy,
  • práce v programu elektronické spisové služby a rozvoj systému spisové služby a činnosti související s jeho provozem,
  • kontrola a analýza jednotlivých procesů spojených s výkonem spisové služby a navrhování jejich úprav s cílem optimalizovat příslušné procesy, včetně zohlednění vazeb na další informační systémy používané na univerzitě,
  • koordinace rozvoje systému elektronické spisové služby, evidování a posuzování požadavků na změny a opravy systému,
  • koordinace digitalizace pracovních procesů s dokumenty na univerzitě z pohledu spisové služby,
  • analýza legislativy dopadající na oblast spisových služeb a její implementace do procesů UP.

Kvalifikační požadavky

  • pečlivý, samostatný, aktivní přístup k práci a řešení problémů,
  • komunikační a organizační dovednosti, ochotu učit se nové věci,
  • orientace v legislativě dopadající na oblast spisových služeb,
  • schopnost analytického myšlení a týmové spolupráce,
  • koncepční přístup a schopnost formulování metodik,
  • minimálně středoškolské vzdělání (maturita),
  • pokročilá znalost práce na PC/vyšší počítačová gramotnost,
  • aktivní uživatelská znalost práce s MS Office (Word, Excel, Outlook).

Výhodou:

  • předchozí praxe na obdobné pozici (ve veřejné správě),
  • vysokoškolské vzdělání nejlépe v oblasti spisové služby nebo v přidruženém oboru (archivnictví, IT, veřejná správa, aj.),
  • pokročilá znalost příslušné legislativy,
  • předchozí zkušenost s tvorbou metodických předpisů,
  • zkušenosti s procesy řízení dokumentů v akademickém prostředí nebo jiné veřejné instituci,
  • zkušenost s klientským supportem a zpracováním požadavků klientů,
  • předchozí zkušenost s digitalizací v oblasti správy dokumentů na instituci,
  • praktické zkušenosti s používáním agendových a databázových informačních systémů pro správu dokumentů.

Co nabízíme

  • motivační finanční podmínky,
  • pracovní notebook,
  • pružnou pracovní dobu,
  • podílení se na rozvoji univerzitního prostředí a s tím související digitalizaci procesů s dokumenty,
  • možnost odborného rozvoje, účast na odborných seminářích a školení,
  • zázemí jednoho z největších zaměstnavatelů v Olomouckém kraji,
  • příjemný kolektiv a pracovní prostředí v historickém centru Olomouce,
  • termín nástupu možný ihned nebo dle dohody,
  • řadu dalších benefitů.

Dokumenty k výběrovému řízení

Strukturovaný profesní životopis v českém jazyce

Požadované dokumenty v elektronické formě uchazeč vkládá do přihlašovacího formuláře

Kontaktní osoba

Říhošková Denisa, Ing. Mgr., MA, denisa.rihoskova@upol.cz, +420585631188

Chci odpovědět na nabídku

Uzávěrka přihlášek do výběrového řízení je 23.03.2023.

Poznámka

Vyhlašovatel si vyhrazuje právo pracovní místo ve výjimečném případě bez udání důvodu neobsadit nebo zrušit výběrové řízení.